ÚVODNÍ SEMINÁŘ

Teorie typů pro každého

Každý ví, že nejsme stejní. Přesto podvědomě čekáme, že to, co je důležité pro nás, bude i pro ostatní. Proto vychováváme děti, vedeme lidi či učíme své žáky tak, jak by to vyhovovalo nám. A mluvíme tak, jak chceme, aby s námi lidé mluvili.

Jenže to, co říkáme, nemusí být to, co druzí slyší. To, co vidíme, vidí druzí jinak. A to, co cítíme, necítí druzí stejně.

Narodili jsme se totiž s různým nastavením mozku.

Bubliny-tablet
Bubliny-mobil

Chcete rozumět sobě i vědět, jak uvažují druzí?

Co je motivuje, čím je oslovíte a jak mluvit, aby vás poslouchali?

   Úvodní seminář, Praha

Úvodní seminář je ideální způsob, jak zjistit svůj typ a pochopit ostatní.

Těm, kteří potřebují osobní prožitek, usnadní čtení knih Teorie typů.

Úvodní semináře Teorie typů pořádám už 15 let.

Vyvinula jsem vlastní způsob, jak určit typ osobnosti, aniž by se musel použít dotazník. Ten totiž jen zaškatulkuje člověka a nebere v úvahu jeho vývoj.

Navíc velmi často vyjde člověku jiný typ. Někdy typ jeho mámy, jindy vysněný ideál. Dozví se pak o sobě něco, co mu nesedí, nebo se naopak snaží do typu stylizovat. A hlavně se nedozví nic o druhých.

Díky semináři

  • Odhalíte své vrozené potřeby
  • Objevíte vaše silné stránky i to, co je pro vás náročné a není třeba si to vyčítat
  • Zjistíte, jak reagujete ve stresu a jak to vidí okolí
  • Pochopíte, co je pro různé typy důležité v komunikaci
  • Co se po vás bude chtít?

Vnímat prezentaci, číst texty i sledovat videa (příklady, situace ze života), přemýšlet nad nimi.

Pracovat ve dvojicích či menších skupinách, protože v určitých případech je takové učení efektivnější než individuální. 

  • Co se po vás nebude chtít?

Abyste vyplňovali dotazník a nějak se tím „zaškatulkovali.”

Abyste se před ostatními odhalovali, tj. mluvili o svých osobních věcech (pokud budete chtít něco sdílet, tak jen to, co sami budete chtít).

Abyste hráli nějaké samoúčelné hry jen proto, abychom se pobavili.

REFERENCE ÚČASTNÍKŮ

hana tomanova

"Moc se mi líbilo, že jsme se nemuseli představovat jednotlivě výstupem přede všemi, ty papíry byly prostě skvělá varianta! Moc se mi ulevilo, už den předem jsem se stresovala, co všechno budu muset před ostatními říkat. Velmi oceňuji i formu, jakou byl seminář veden - měl jasnou strukturu, při zadávání úkolů bylo vždy jasné, co po nás chcete, a vždy jste se ujistila, že všichni ví, co mají dělat.  Cítila jsem se bezpečně a moc jste mě bavila, ty příklady z reality mě opravdu hodně rozesmály a přinášely mi úlevu. Tento seminář byl pro mě nejpřínosnější ze všech seberozvojových, kterých jsem se kdy zúčastnila."

Hana Tomanová

fotka Sona Kubickova

"Pokud si připadáte v něčem jiní či divní nebo tak vnímáte své okolí ('Já to dělám přece nejlíp!'), seminář vám pomůže tuto záhadu či naopak zdánlivou samozřejmost rozklíčovat. Podíváte se na to, proč jednáte a komunikujete určitým způsobem a pochopíte, proč se vaši blízcí chovají jinak. Vybaví se vám příklady z praktického života a zažijete objevný okamžik, kdy do sebe vše zapadne! Zbouráte či zde minimálně rozkryjete různé stereotypy, domněnky a 'nálepky' a otevřete se více respektujícímu přístupu k sobě samým a ostatním. Opravdu nejsme a ani nemůžeme být stejní - nemusíme to dopodrobna pochopit, stačí uvědomění a přijetí." 

Soňa Kubíčková

žena

"Seminář mi přinesl určení mého typu – porozumění, proč některé věci nejsem schopna dělat jinak, proč nezapadám a v ženském kolektivu se necítím dobře, proč v sobě nemám přirozeně zakořeněnou péči o domácnost a rodinu, proč se občas potřebuji vzepřít všem pravidlům a očekáváním okolí a dělat 'naschvál' přesný opak, proč jsem na spoustu věcí rezignovala, proč se to ve mně vnitřně často pere – být hodná, poslušná, pečující (což mě stojí spoustu energie) a ne jak mi je to přirozené – impulzivní, svobodná, bez pravidel, bez ohledu na okolí a budoucnost. Pomohl mi více porozumět své dceři a můžu tedy pracovat se svými reakcemi na její chování a zkusit ji pomáhat v pro ni těžkých situacích."

Jana Pachlopníková

„V semináři je k nezaplacení zažít si být ve skupině s lidmi, kteří to mají podobně. Tu úlevu, přijetí. Celý život mám pocit, že by bylo výhodnější být někým jiným: být méně teoretická, víc spojená s praxí a realitou, důslednější, víc zaměřená na výsledek, rychlejší v rozhodování, neotravovat okolí svými vizemi a ideály, které nikdy nezrealizuju, být víc akční a společenštější. A tůdle. Je mi ták dobře v mé hlavě, kde se neustále spojuje jedna asociace za druhou, sedět pod stromem a koukat do nebe a představovat si, co by bylo a mohlo být. Mám ták ráda :-).“  

Jana Hrnčířová

"Teorii typů vřele doporučuji všem, kteří se chtějí lépe vyznat v sobě, partnerovi, svých dětech a i dalších lidech. Čas od času se vracím k Šárčiným knihám a znovu se ujišťuji, že je v pořádku, že jsme každý jiný. Znalost jednotlivých typů (k tomu mi nejvíce pomohl dvoudenní seminář) se hodí i v práci a vlastně kdykoli v kontaktu s dalšími lidmi."

Eva Khainová

"Seminář hodnotím velmi pozitivně. Přicházela jsem s určitou úrovní znalosti problematiky a přiznávám, že z toho důvodu jsem byla připravená spíše na variantu, že uslyším již známé věci. Hned prvních pár minut mě však vyvedlo z omylu. Jedním slovem: perfektní!!! Přinesl mi spoustu rozšiřujících informací, podnětů k zamyšlení a chuti nadále pronikat do ‚studia‘ sebe i druhých mnohem hlouběji.“

Monika Kozáková Pospíšilová

„Na semináři jsem si utřídila načtené informace, zkorigovala své nepřesné interpretace a rozšířila si zas o velký kus prostor, kam dohlédnu v mezilidském kontaktu. Po příjezdu domů, kde moji rodiče hlídali syna v manželově nepřítomnosti, jsme si pak všichni dlouho do pozdních hodin povídali. A nalézám po letech rodinného seberozvoje další nové SKVĚLÉ a velmi EFEKTIVNÍ způsoby, jak komunikovat a usnadnit si společnou cestu. Jak řekl manžel, ta na první pohled nejmíň ekoezobio věc, na které jsi byla, funguje nejlépe. Stojí to na pevných nohách. Zažívám různé reflexe. Je to hladivé :-)“

Michaela Jelínková

„Seminář mi přinesl poznání, že je komunikace a komunikace. Že ten druhý nemusí slyšet to, co říkáme, protože je prostě jiný. Dalo mi to pochopení, že takoví lidé nejsou hloupí ani to nedělají naschvál s čímž jsem docela bojovala a rozčilovalo mě to. Líbily se mi příklady ze života (ať už videa, příběhy, osobní rodinné zkušenosti nebo psaný text), na kterých jsem si vše nejlépe představila a uvědomila. Výborná byla také prezentace a přímé setkání s jinými typy lidí.“

Martina Jelínková

„Na semináři jsem zažila mnoho AHA momentů. Nejdůležitější je, že jsem porozuměla svému manželovi! Nejen, že jsem si uvědomila, jak to má se mnou někdy těžké, ale hlavně proč v některých situacích máme opakovaně konflikty, které mě dost trápí. Můj odhad jeho typu mi doma po zevrubném vysvětlování potvrdil, takže jsme se ve finále dost nasmáli. Mj. manžel řekl: "To mi jako chceš říct, že jsme sedm let spolu, a teprve po jednom víkendovém semináři mi porozumíš?"  

Martina Holková

„Seminář hodnotím velmi pozitivně, přínosem pro mě byly velkou měrou zážitky z praxe a reálné příklady. Neměla jsem pocit, že bychom probírali pouze a jen teorii, ale konkrétně jsme si různé typy a jejich projevy nastínili. Dva dny mi utekly jako voda, atmosféra byla příjemná a Vás se krásně poslouchá - zkrátka umíte zaujmout. Ani jednou jsem se necítila pod tlakem nebo nepříjemně, že bych měla dělat něco, co mi je ‚proti srsti‘. Oceňuji, že vše bylo názorné a my se vlastně za ty dva dny zvládli otypovat.“

Petra Hudcová

"Seminář byl nabitý a efektivní, způsoby práce byly různorodé. Naplnil očekávání, se kterými jsem do něj vstupovala. Čas utíkal neuvěřitelně rychle a zábavně. Seminář mě uvedl do Teorie typů, orientuji se nyní mnohem lépe v jednotlivých zkratkách a rozumím teoretickému modelu. Velice efektivními metodami mi pomohl zmapovat můj typ a poskytl mi možnost ochutnat rozdíly mezi jednotlivými typy v praxi. Zjistila jsem, že Teorii typů samozřejmě využít i v herectví, scenáristice, dramaturgii a obecně v umění, obory, které mě zajímají."

Helena Bartošová

"Celkově mi úvodní seminář přinesl pocit 'normality'. Najednou vím, že moje reakce, myšlení, plánování, očekávání od druhých, je normální. Že moje 4 děti jsou normální. Jen je objevit. Vždy jsem se snažila to tak vnímat, ale nyní k tomu mám tu racionální rovinu, systém a strukturu, což já potřebuji."

Petra Macháčková

"Seminář se mi moc líbil. Děkuji Šárce za skvělé vedení semináře, příjemnou atmosféru, výklad bez zbytečné omáčky a za to, jak se o nás starala. Jsem vděčná, ze jsem tu mohla být s vámi a mohla poznat různé typy lidí na jednom místě! Bylo to pro mě inspirující!  Seminář mi přinesl hodně AHA momentů. Nejdůležitější bylo poznání, že sama sebe tlačit do toho být strukturovaná a racionální (jsem ENFP :-)) je pěkná hloupost. Stojí mě to neskutečné úsilí a výsledkem je frustrace."  

Lucie Kejíková

"Ačkoliv jsem před seminářem Teorie typů nebyla schopná vůbec číst knihu, po semináři se v ní velmi snadno orientuji. Znám svůj typ i typy svých dětí. S ohledem na svůj typ také vidím nedozírné možnosti toho, kde a jak by mohl být kurz přínosný pro rozvoj celé společnosti :-)."

Petra Velíková

"Na úvodním semináři bylo ohromně zajímavé, když jsme byli ve skupině stejných typů. Bavit se s někým, kdo to má jako já, bylo báječné. Stejně báječné mi přišly prezentace, o kterých jsem si původně myslela, že budou naprosto o ničem. Ale pozorovat lidi různých typů pohromadě bylo fantastické! Také chci vyjádřit, že mi bylo na semináři dobře a jsem opravdu nadšená z toho, jaké obzory se mi díky tomu otevřely. Začínám víc chápat své blízké i rozumět jiným lidem ve svém okolí."

Veronika Bícová

"Seminář mi přinesl nejdřív údiv 'jak mě může nějaká cizí ženská znát líp,  než se znám já sama? A co teprve mého muže,  který na semináři ani nebyl??' Ale bylo to tak,  Šárka díky typologii dokázala odhalit náš typ a základní potřeby vycházející z nastavení mozku a ovlivňující naše jednání.  Seminář mi pomohl uvědomit si hodně věcí. Přispěl k lepšímu pochopení sebe,  svých reakcí,  reakci mého muže i dětí. Kromě pochopení vnímám u sebe i vyšší dávku respektu k druhým, vím,  co potřebují moje děti a jak se nejsnáze učí novému."

Jana Srncová

"Celková náplň úvodního semináře byla výborně zpracovaná a připravená (vše krásně navazovalo, mělo to systém a řád, což velmi oceňuji). Dále velmi oceňuji to, že jsme obdrželi veškeré, pro nás užitečné, materiály. Mimo tyto praktické věci bych také ráda pochválila atmosféru, která na kurzu byla. Velký podíl na tom má zajisté  Vaše vystupování a profesionalita.“

Iveta Plšková

"Moc děkuji za příležitost zúčastnit se Vašeho kurzu. Odcházela jsem nadšená a s pocitem jakéhosi prozření. Uvědomění si svých skutečných potřeb a vnitřního nastavení. Musím říci, že kurz v tomto předčil má očekávání a každému bych ho doporučila."  

Pavlína Fričová

"Úvodní seminář Teorie typů mi přinesl mi další poznání sebe sama, asi nejcennější pro mě bylo potvrzení si toho, že to, jak se chovám a to, co je pro mě důležité, odpovídá mé přirozenosti, že na tom není nic špatného a odsouzeníhodného, a tudíž pro mě není správná cesta toto opouštět a nechat se vmanipulovat do něčeho, co mi přirozené není a dlouhodobě mě to zašlapává do země."

Radana Havlíčková

„V semináři Teorie typů jsem se dozvěděla hromady nových informací, které se mi propojily s dalšími fakty a zkušenostmi, které jsem již znala. Seminář mi přišel velmi přínosný, zajímavý, zábavný a použitelný v mnoha sférách života. Ať už pro snazší komunikaci v rodině, tak v práci. Velmi mě nadchnul, vůbec nenudil, byla jsem tak nadšená, že po návratu z kurzu jsem byla schopná studovat knihu ještě do jedenácti do noci:)“

Alena Špačková

„Seminář Teorie typů? Po sedmi letech doma to pro mě bylo něco naprosto neuvěřitelného. Ohromně osvěžující, inspirativní, motivující, pohodové. Velkým přínosem pro mě bylo ujištění, jak jsme každý jiný a že je to naprosto v pořádku. Naopak ta rozdílnost může být velmi obohacující. Uteklo to neuvěřitelně rychle, hned jsem se přihlásila i na dlouhodobý kurz.“

Jana Benett

Vplujte hladce do Teorie typů

Odhalte své vrozené potřeby a zjistěte, jak to mají druzí.

Čas

První den 09:00 – 18:00
Druhý den 09:00 – 17:00

Místa konání

Praha
Rybničná 1, Praha 6
Brno –
Kamenná 20, Brno

Zvýhodněná cena

Účastníci ze školství, neziskových organizací a rodiče na rodičovské dovolené platí zvýhodněnou cenu - počet těchto účastníků je limitován.
Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.
Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Skvělé — jsem ráda za váš zájem

Některá videa zveřejňuji zdarma, abyste měli možnost vyzkoušet, že to myslím s vaším sebepoznáním dobře. Pokud by vás zajímala videa další, stačí zadat váš e-mail a já vám je ráda pošlu.

Šárka